Jana A. Blažková

  • Rodinné konstelace
  • Hypnoterapie, Kineziologie
  • Focusing
  • Hlubinná terapie
  • Bachovy esence
  • Kurzy Reiki, meditace
  • Prožitkové semináře

 

"Namísto abyste si stěžovali na temno,
je lepší rozsvítit světlo"
(Konfucius)

 

Bratří Čapků 652/26
400 01 Ústí nad Labem

nebo

Saratovská 37
Praha - Strašnice

Mobil: 604 775 719
Telefon: 475 604 245
E-mail: blazkovaj@volny.cz

 

 

Blažková Jana - Alternativní medicína a léčitelé psychologicke poradny - idatabaze.czLéčitelé a alternativní medicína - idatabaze.cz

Najdete nás na Facebooku

facebook-icon.png

Důležité

Je možné, že se mi nedovoláte, neboť při práci vypínám telefony. Zareaguji na Vámi zaslanou sms tím, že Vás prozvoním, až budu opět dostupná. Nebo napište e-mail, odpovím Vám co nejdříve. Na sms zprávy neodpovídám. Děkuji za pochopení! :-)

Aktuality

09.03. 2019

Emoční inteligence - Dospívání ( puberta)

Datum: 9.-10.3. 2019 ( od 9:00 do 18:00)

Místo: Mateřské centrum Sluníčka, Na Kohoutě 804/14, Ústí nad Labem

Cena: 2400,-Kč

Obsazenost : OBSAZENO

 

V období dospívání si člověk začne uvědomovat svou osobnost. Napodobuje myšlenky, které jsou charakteristické pro jeho dobu, nebo napodobuje nějaký svůj idol. Bouří se proti autoritám, obzvlášť proti rodičům. Z tohoto období si můžeme nést mnohá vnitřní zranění, zkreslený vztah ke svému tělu, své sexualitě. V dřívejších dobách absolvovali dospívající jedinci tzv, přechodové rituály, které byly podporou v tomto přechodu z dívky v ženu, z chlapce v muže. na semináři se budeme věnovat poraněním z tohoto období a budovat zdravý vztah ke svému tělu a své jedinečnosti. Člověk v období dospívání začne navazovat a poznávat přátelství a lásku a v tomto věku pozná také násilí a zklamání a probíhají náhlé změny nálad. Neustále pozoruje svoje tělo a jeho změny. Řečeno encyklopedickým slovníkem je puberta „hormonálně podmíněný proces fyziologického zrání a růstového výšvihu“. V organismu dochází k obrovským tělesným i psychickým změnám a emoce lítají jako na houpačce. Během okamžiku se z usměvavých pohodářů stávají náladoví a protivní vzteklouni nebo bezdůvodně utrápené či vzdorovité bytosti. Psychika dospívajících jedinců je jako na horské dráze a musí se vyrovnávat se spoustou neznámých podnětů a pocitů. Puberťák si stále více uvědomuje vlastní osobnost. Běžným projevem je určitý boj proti autoritám (v první linii to samozřejmě odnášejí rodiče, následováni jsou v těsném závěsu učiteli), dospívající bojují za své ideály, rozšiřují si sociální kontakty a také samozřejmě prožívají první lásky a s nimi spojené citové bouře. Nejednou vůbec poprvé zakoušejí pocity křivdy, zklamání či nepochopení. Typický pubertální „výrostek“ je vysoce dráždivý, konfliktní jedinec, který nikoho neuznává a nerespektuje, se všemi bojuje a vyhraňuje se proti světu. Záleží mu na tom, jak působí na okolí, snaží se vydobýt si respekt a uznání okolí, zároveň ho vnitřně sužuje celá řada obav a nejistot. Ať už z měnícího se těla, probouzející se sexuality nebo dosud nepoznaných emocí.

Ve starověkých a domorodých kulturách bývalo zvykem, že se viditelná proměna dívky v ženu a chlapce v muže navenek v blízkém sociální okolí dospívajícího vítala tradičním přechodovým rituálem.

Psychoterapeutka a kulturoložka Terezie Dubinová to vysvětluje následovně: "U chlapců byl rituál přechodu do dospělosti spojen se zkouškou odvahy, síly, nezávislosti a samostatného důmyslného řešení úkolu. Tak, aby se chlapec stal sebevědomým mužem ochraňujícím život - ženy, děti, komunitu i životní prostředí. U dívek šlo o objevení vlastní posvátné ženské energie, jejímž prostřednictvím je udržován veškerý život. Šlo o to, aby dívka zakořenila ve své ženské sebeúctě, ve vědomí svého spojení s hlubší moudrostí přírody a vesmíru. Nemusí si nic dokazovat, nemusí lačnit po vnějších atributech slávy nebo moci. Je cenná taková, jaká je, se svým tvůrčím potenciálem léčitelky a matky."

"V západní kultuře jsou ženy od svého těla nezřídka odcizené, odpojené. Znevážení ženství, ženské sexuality, mateřství i ženského těla jako takového v minulosti naší civilizace má dosud ve zdejší ženské psychice hluboké důsledky - absence sebeúcty, nepřijetí vlastní tělesnosti i strach z ženské síly. Není divu: Která z nás, našich matek nebo babiček byla v době své první menstruace s láskou uvedena do tajemství měsíčního krvácení a ženství? Bylo to spíš ´špinavé´ tajemství, o kterém se raději nemluvilo. Toto vědomé či nevědomé trauma si v sobě neseme. Chceme-li svým dcerám připravit lepší osud, je na místě, abychom si svá zranění otevřeně přiznaly a na prvním místě léčily sebe," připomíná Terezie Dubinová. U chlapců je zřejmě největší bolestí absence přesvědčivých mužských vzorů. K podstatným mužským transformačním okamžikům vždy patřilo opuštění světa žen (rozumějme především vymanění se z péče matky) a poznání hranic vlastních možností, a to obvykle v přírodním prostředí. Jenže současní chlapci v naprosté většině případů žádnými přechodovými rituály neprocházejí. Navíc často na vlastní kůži tradiční mužský svět ani neokusí, když nemají k dispozici vzor otce či jiného muže.

 

,,NEJVĚTŠÍM OBJEVEM NAŠÍ GENERACE JE ZJIŠTĚNÍ, ŽE ZMĚNOU SVÉHO VNITŘNÍHO POSTOJE MŮŽEME ZMĚNIT VNĚJŠÍ ASPEKTY SVÉHO ŽIVOTA.“

WILIAM JAMES

Součástí semináře budou mimo jiné následující techniky:

· Tranzové techniky

· Imaginace

· Bioenergetická cvičení

· Neoreichiánský dech

Vezměte s sebou: deku nebo polštářek na sezení,pohodlné oblečení, psací potřeby, pastelky, vodu a menší bezmasou svačinu. V prostoru centra lze zakoupit káva, čaj. Účast na semináři je podmíněna zaplacením zálohy 1000,-Kč na účet 529120133/0800. Do poznámky uveďte datum semináře, na který se hlásíte .DO UHRAZENÍ ZÁLOHY JE VAŠE REZERVACE MÍSTA NEPLATNÁ!!!!! Záloha je nevratná, můžete však za sebe poslat někoho jiného. Před odesláním zálohy se informujte, zda je volné místo.

 

 

 


Rodinné konstelace

Semináře jsou pozváním pro každého, kdo se chce podívat na svou současnou životní situaci a najít řešení, či se osobně seznámit s metodou rodinných konstelací. Termíny naleznete v aktualitách a v menu u rodinných konstelací.

Kalendář akcí

23.01. 2019

OM CHANTING

Všechny akce ...
 
© 2011 - 2016 Jana A. Blažková