Jana A. Blažková

 • Rodinné konstelace
 • Hypnoterapie, Kineziologie
 • Focusing
 • Hlubinná terapie
 • Bachovy esence
 • Meditace
 • Prožitkové semináře

 

"Namísto abyste si stěžovali na temno,
je lepší rozsvítit světlo"
(Konfucius)

 

Bratří Čapků 652/26
400 01 Ústí nad Labem

nebo

Drtinova 19
Praha Smíchov

Centrum vzdělaní a terapie KA- Epigen centrum

Mobil: 604 775 719
Telefon: 475 604 245
E-mail: blazkovaj@volny.cz

 

 

Blažková Jana - Alternativní medicína a léčitelé psychologicke poradny - idatabaze.czLéčitelé a alternativní medicína - idatabaze.cz

Najdete nás na Facebooku

facebook-icon.png

Důležité

Je možné, že se mi nedovoláte, neboť při práci vypínám telefony. Zareaguji na Vámi zaslanou sms tím, že Vás prozvoním, až budu opět dostupná. Nebo napište e-mail, odpovím Vám co nejdříve. Na sms zprávy neodpovídám. Děkuji za pochopení! :-)

Aktuality

01.06. 2019

Vnitřní svoboda a vnitřní kritik

Datum: 1.-2.6. 2019 ( od 9:00 hod)

Místo: Mateřské centrum Sluníčka, Na Kohoutě 804/14, Ústí nad Labem

Cena: 2400,-Kč

Obsazenost:  OBSAZENO ( kapacita 14 míst)

Člověk, který je v kontaktu s Esencí má vnitřní vedení a vědomí, které mu pomáhají při rozhodování na cestě životem. Duše se svobodně projevuje.

Úlohou vnitřního krtika je ušetřit nás od bolesti a hanby a pomoci nám začlenit se zdravě do společnosti. Ovšem ruku na srdce, vlastní vnitřní kritika a sebehodnocení bývá mnohdy zdrcující. Je nutno si uvědomit, že v nitru člověka je mnoho různých primárních já. Vnitřní kritik nás provází od dob raného dětství a mnohdy je jeho pozornost zasměřena na poraněné dítě uunitř. Když si neumíme vnitřního kritika dostatečně držet od těla, může způsobovat i psychické nemoci. Výraz „jste svým vlastním největším nepřítelem“ má proto pro mnoho lidí pravdivý základ. Bez vnitřní práce, která objevuje naše primární a potlačená já, nelze posílit vědomé ego, neboli dospělé já, které je objektivní. Je to nesmírně zajímavá práce, při které můžeme objevit vlastní zdroje. Pokud se od vnitřního kritika odpoutáme a naučíme se s ním zdravě zacházet, přesteváme být pod jeho nadvládou a můžeme využít toto já jako zdroj k podpory objektivity. Cílem je vnímat se vlídněji a být k sobě laskavější. Jedině takto vnitřního kritika přemůžete a lepším vztahem k sobě samým utišíte jeho hlas. Zatímco vy budete vnímáním a kontrolou vlastního myšlenkového procesu sílit, váš vnitřní kritik bude slábnout.

Když se v ranném věku formovala naše osobnost, tehdy byly veškeré strachy, přesvědčení a postoje našeho nejbližšího okolí jedinou naší realitou. A superega vašich rodičů měla zase základ vzorce jejich rodičů.Toto vedlo ke ztrátě Esence a vytvoření osobnosti. My se následně s osobností ztotožníme a začneme věřit, že toto jsme my. Pak se superego stane vládcem. Vnitřní kritik nahradí to, co by jinak přirozeně vykonávala Esence a její aspekty.. Po nějaký čas vládne zpovzdálí, ale jen do doby, kdy přestanete dělat věci ,,správně“. Hlasy, které se objeví, manipulují s naším strachem a říkají nám: „Ty to nedokážeš. To nezvládneš.“ nebo „Tohle přeci nemůžu udělat. Jak by se pak na mě všichni ostatní dívali.“ Obzvláště trýznivé jsou naše myšlenky, které se týkají viny a odpuštění. Tento vnitřní kritik je v nás celou dobu skrytý. Ne vždy si přímo všimneme jeho hlasu, který neustále hodnotí, posuzuje a shazuje. Většinou si ale uvědomíme svoji tělesnou a pocitovou reakci na něj .Přestaneme si uvědomovat , že nejsme ve spojení s Esencí, že nejste spojeni se svou duší. Často si onoho vnitřního soudce projektujeme ven do vnějšího světa. Pokud nás někdo obviní, vždy je zde náš vnitřní kritik, který na nás zaútočí a díky tomu se můžeme cítit nepříjemně a trpět pocitem viny. Většinou si ani nevšimneme, že jde o útok našeho vnitřního kritika, který nás rozhodil. Jednoduše se cítíme nepříjemně a podrážděně z obvinění druhého a pravděpodobně začneme reagovat na něj. Lidé zapletení v moci kritika většinou reagují třemi způsoby. Obranou nebo taky protiútokem. Je to takové obrnění se vůči útoku. Přestanete cítit a zaútočíte na druhého. Jde zde o polaritu silný-slabý. Obhajobou nebo taky zdůvodňováním. Chcete přesvědčit druhého (potažmo soudce), hledáte argumenty. Schováváte se za logiku, za to, co bylo správné a nesprávné. Zhroucením se. Říkáte druhému (soudci) máš pravdu, jsem špatný, udělal jsem chybu, příště se budu víc snažit. Ztrácíte svojí energii a vůli.

Na semináři pochopíte strukturu primárních já a pochopíte jak fungují. Budeme se zabývat vytěsnými primárními já, protože hodnotový systém vašich primárních já určuje specifický obsah úsudků vašeho vnitřního kritika. Dvoudenní interaktivní seminář je složen s terapeutických a meditačních technik.

   

  Vezměte s sebou: deku nebo polštářek na sezení,pohodlné oblečení, psací potřeby, pastelky a menší bezmasou svačinu. Doporučuji omezit konzumaci masa a těžkých jídel již v den před seminářem.V prostoru centra lze zakoupit káva, čaj, balené vody a džusy, sušenky. Účast na semináři je podmíněna zaplacením zálohy 1000,-Kč na účet 529120133/0800. Do poznámky uveďte datum semináře, na který se hlásíte .DO UHRAZENÍ ZÁLOHY JE VAŠE REZERVACE MÍSTA NEPLATNÁ!!!!! Záloha je nevratná, můžete však za sebe poslat někoho jiného. Před odesláním zálohy se informujte, zda je volné místo.

 

 

 

 

 


Rodinné konstelace

Semináře jsou pozváním pro každého, kdo se chce podívat na svou současnou životní situaci a najít řešení, či se osobně seznámit s metodou rodinných konstelací. Termíny naleznete v aktualitách a v menu u rodinných konstelací.

Kalendář akcí

22.05. 2019

OM CHANTING

Všechny akce ...
 
© 2011 - 2016 Jana A. Blažková