Jana A. Blažková

  • Rodinné konstelace
  • Hypnoterapie, Kineziologie
  • Focusing
  • Hlubinná terapie
  • Bachovy esence
  • Meditace
  • Prožitkové semináře

 

"Namísto abyste si stěžovali na temno,
je lepší rozsvítit světlo"
(Konfucius)

 

Bratří Čapků 652/26
400 01 Ústí nad Labem

nebo

Drtinova 19
Praha Smíchov

Centrum vzdělaní a terapie KA- Epigen centrum

Mobil: 604 775 719
Telefon: 475 604 245
E-mail: blazkovaj@volny.cz

 

 

Blažková Jana - Alternativní medicína a léčitelé psychologicke poradny - idatabaze.czLéčitelé a alternativní medicína - idatabaze.cz

Najdete nás na Facebooku

facebook-icon.png

Důležité

Je možné, že se mi nedovoláte, neboť při práci vypínám telefony. Zareaguji na Vámi zaslanou sms tím, že Vás prozvoním, až budu opět dostupná. Nebo napište e-mail, odpovím Vám co nejdříve. Na sms zprávy neodpovídám. Děkuji za pochopení! :-)

Aktuality

08.02. 2020

Tělo jako zrcadlo duše

Datum: 8.-9.2.2020 od 9:00 – 18:00

Místo: Mateřské centrum Sluníčka, Na Kohoutě 804/14, Ústí nad Labem

Cena: 2400,-Kč

Obsazenost : OBSAZENO

Seminář zaměřený na práci s tělem je orientovaný na psychosomatické projevy. Rovněž na fyziologický dopad traumatu. Technikami Somatického prožívaní, specifickými dechovými a tělesnými cvičeními se dostaneme k jádru fyzických potíží. Seminář je určen pouze pro mé klienty!!!!

Onemocnění srdce, cukrovka, obezita, deprese, úzkosti, závislosti... To vše mohou způsobit traumata prožitá v dětství. Někdy nám mohou „jen“ ztížit navazování vztahů nebo nalomit sebevědomí, ale rozhodně je dobré tyto latentní problémy zpracovat – byť to jde někdy ztuha. Trauma se projevuje v těle specifickým způsobem ( více info v článku traumaterapie)

Prožitky z raného věku nás formují a determinují naše jednání v dospělosti. „Zkušenosti získané v dětství ovlivňují prožívání i dospělého člověka velmi významně. Kvalita a podoba těchto zkušeností v oblasti naplňování základních potřeb, jako je přijetí, bezpečí a ocenění, dále určují způsob, kterým automaticky hodnotíme skutečnost, sebe i druhé,“

Mnohé zdravotní problémy – banální i vážné a dlouhodobé mohou mít svoji příčinu ve stresu, celkové životní nepohodě, přetíženosti nebo třeba napjatých vztazích. Sám pojem psychosomatika pochází ze starého Řecka a vystihuje vazby a vzájemné ovlivňování mezi rozpoložením duše – psyché a stavem těla – soma.

Když nás něco bolí nebo na nás takzvaně „něco leze“, natož když čelíme nějaké chorobě, neoplýváme zrovna nejlepší náladou. Funguje to i naopak: Jestliže jsme pod velkým tlakem, přepínáme své síly, doléhá na nás dlouho neřešené trápení, může se to odrazit na našem zdravotním stavu.

Nejčastější psychosomatická onemocnění jsou:

Bolesti hlavy, břicha, zad, kloubů – chronická onemocnění

Neurologické potíže

Gynekologické potíže

Ekzémy a další kožní potíže

Nespavost či chronická únava

Problémy s trávením

Bušení srdce, píchání u hrudi, brnění končetin, to vše bez dalších příčin a obtíží

Psychosomatických problémů je celá řada...

Za celý život máme různé zážitky, ty dobré, ale i špatné. I když si to neuvědomujeme, naše tělo si pamatuje vše, co jsme prožili. Je přirozené, že zejména negativní prožitky a pocity se snažíme vytěsnit, zapomenout na ně. Ony ale nezmizí, jsou jen zasunuty do nevědomí a tam se ukládají. A časem se začnou projevovat různě a na různých částech našeho těla i vědomí. Proto není vůbec dobré podceňovat své pocity, může se to podepsat na našem zdravotním stavu. Pokud přibývají negativní pocity, které ignorujeme, narůstají i zdravotní problémy.

Každá část lidského těla je zodpovědná za jiný pocit, respektive strach. Podle toho, na které části těla vzniká ,,problém nebo onemocnění", jde odhadnout, z čeho má člověk obavu. Tímto typem onemocnění se zabývá psychosomatická medicína, která vnímá člověka jako celek – tělo i duše.

 

Vezměte s sebou:deku nebo polštářek na sezení, pastelky a menší bezmasou svačinu. Doporučuji omezit konzumaci masa již v den před seminářem.V prostoru centra lze zakoupit káva, čaj.Účast na semináři je podmíněna zaplacením zálohy 1000,-Kč na účet 529120133/0800. Do poznámky uveďte datum semináře, na který se hlásíte .DO UHRAZENÍ ZÁLOHY JE VAŠE REZERVACE MÍSTA NEPLATNÁ!!!!! Záloha je nevratná, můžete však za sebe poslat někoho jiného. Před odesláním zálohy se informujte, zda je volné místo.

 

 


Rodinné konstelace

Semináře jsou pozváním pro každého, kdo se chce podívat na svou současnou životní situaci a najít řešení, či se osobně seznámit s metodou rodinných konstelací. Termíny naleznete v aktualitách a v menu u rodinných konstelací.

Kalendář akcí

03.12. 2019

OM CHANTING

Všechny akce ...
 
© 2011 - 2016 Jana A. Blažková